KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Ram 13062154
*
nr 1306 2154
Ram
bronserad, 26x22cm
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 februari 2020
kl 18:59:37
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bronserad konst ram
-
5134 Brasskärm
1800-tal, broderad, träram, 146x86 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:29
-
6041 FÃ¥glar
+ skål, Höganäs. Höjd: 4-6 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:05
-
6042 Fat
3 st, Gabriel, fiskar, glaserad stengodslera. Läng..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19
-
6053 Fat
4 st, Kina, Blåtvitt kompaniporslin, Diameter: 8-1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49
-
6033 Kräftfat
Carl Tielsch-Altwasser, porslin. Diameter: 35 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:34
-
6040 Miniatyrvas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:38
*
Ram
nr 1306 2154
Ram
bronserad, 26x22cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 10 februari 2020 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bronserad konst ram
-
5134 Brasskärm
1800-tal, broderad, träram, 146x86 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:29 -
6041 FÃ¥glar
+ skål, Höganäs. Höjd: 4-6 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:05 -
6042 Fat
3 st, Gabriel, fiskar, glaserad stengodslera. Läng..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19
-
6053 Fat
4 st, Kina, Blåtvitt kompaniporslin, Diameter: 8-1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49 -
6033 Kräftfat
Carl Tielsch-Altwasser, porslin. Diameter: 35 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:34 -
6040 Miniatyrvas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:38